Real Estates për shitje dhe qira
Call Center: ++389 2 310 8877

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Greqi

Destinacionet - HOLIDAY REAL ESTATE

Ju jeni ketu: Faqe Hyrëse > Destinacionet > Greqi

Greqia, (nga greqishtja Elada, Hellasi historik), oficial quhet Republika Helene, është shtet që ndodhet në Evropën juglindore, e vendosur në jug të gadishullit Ballkanik, në veri kufizohet me Maqedoninë, në veriperëndim me Shqipërinë, në verilindje me Bulgarinë, në lindje me Turqinë, gjithë pjesa e poshtme është e rrethuar me det, ose në lindje me detin Egje, në jug me detin Mesdhetar, ndërsa në perëndim me detin Jon, duke formuar një gjatësi bregdetare dhe me numër të madh ishujsh. Pothuajse 98% e popullatës i përket fesë Ortodokse, e një pjesë e vogël i përket fesë Katolike të cilët llogariten si mbetje nga periudha Bizant. Greqia ndodhet në udhëkryq mes Evropës, Azisë dhe Afrikës. Ajo e përmban kulturë të trashëguar të Greqisë Klasike, Bizantine, Perandorisë Osmane, dhe llogaritet se këtu është vendlindja e demokracisë. Sot Greqia është anëtare e Unionit Evropian dhe e NATO-s. Falënderuar bukurive natyrore dhe klimës së butë, Greqia është vend atraktiv turistik ose si vend për qëndrim më të gjatë. Infrastruktura e pasur, lokacionet e shumta kulturore dhe historike, janë shkas që Greqia të jetë i dëshiruar si vend. Nëse dëshironi që pushimin tuaj ta kaloni me kënaqësi rreth detit, në kërkim të pasurisë historike, duke u kënaqur në kuzhinën e bukur tradicionale, atëherë Greqia është zgjidhje ideale për pushimin tuaj të paharruar ose qëndrim më të gjatë, në pronën tuaj të patundshme.

Greqi - Ne rekomandojmë:


Furka Hanioti Ipsos KALAMITSI Kalithea Kriopigi Leptokariјa Loutra Methoni Mola Kaliva Nea Iraklia Nea Kalikratia Nea Moudania Nea Skioni Paliouri Paralia / Oiimpiaki Akti Pefkochori Polychrono Posidi Potidea Selaniku Siviri Sozopol

Greqi - Destinacionet

Greqi - Ne rekomandojmë

Greqi - Galeri

HOLIDAY REAL ESTATE
SAVANA GROUP Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, MK
Tel: ++389 2 310 8877 / 310 8876 mail: info@holidayrealestate.eu
Të gjitha të drejtat jane te rezervuara